לעודד את ההימורים החיים

היום זהו יומו השני בכנס "ישראל שדרות לחברה וידידות" במכללת ספיר. בחלק של כלכלת הכדורגל הראו השתתפות המנכ"ל של הטוטו פישביין ואהרונישקי מפכ"ל המשטרה בעבר שאמר כי מי שמרכזי בסיפור של ההימורים שלא חוקיים בארץ ישראל הם משפחות הפשע.

פישביין אמר כי ישראל לא מעוניינת יותר בהימורים "חיים", הטוטו בעד לכך. והרמה של השידורים בישראל מאוד נמוכה מזו של אירופה וזאת משפיע מאוד על הרצון לצפייה בטלוויזיה. זה שיש כישלונות רבים בעשורים האחרונים של נבחרת הכדורגל בישראל זה לא נובע מחוסר תקציב או מהגודל של המדינה. הגודל של המדינה לא משפיע על ההצלחה של המדינה בתחום הספורט.

עוד פישביין הוסיף ואמר כי הוא בעד ההפרטה והניהול העסקי אבל צריך להיזהר מהפרטת בתחום. צריך לעודד את התחום של הלייב בטינג ואם הממשלה תאשר שיהיו הימורים בשידור חי זה יהיה לרווחת הציבור והוא יהיה מזה.  הכדורגל מקבל כסף מהממשלה ולא כל כך מסתמך על שוק עסקי פרטי והוא מושך קצת קהל על מנת שיבוא וישקיע. אין שום ניהול מותג בכדורגל ולא השקעה בקהל.

אהרונישקי אמר בנושא ההימורים הלא חוקיים כי המדינה לא חקרה אף פעם את הנושא כפי שצריך ולא חקרה את ההקשר בין ההימורים להתמכרות. אנשים מהמרים וזה צורך קיים גם אם הוא ערכי וגם אם לא. ההימורים התפתחו במקביל לאינטרנט ובשל כך יש נגישות מאוד פשוטה.

חבר הנהלת התאחדות הכדורגל סולימן אמר כי היחס של ההימורים במגזר של הערבים מאוד גדול מחלק האוכלוסיה אבל ההשקעה בזה נמוכה ביותר. משנת אלף תשע מאות תשעים ותשע הטוטו  אינו בנה מגרש במגזר של הערבים ואילו סכנין מקבלת תקציב מאוד נמוך.

המנכ"ל של ארגון השחקנים אמר שהבעיה מאוד גדולה והיא נמצאת בתשתיות. אין כל כך מגרשים לשחקנים המקצועיים וגם לאנשים שרוצים לשחק ברחוב. מבין שש מאות אנשים רק אחד נהיה שחקן וזה מתחיל ונגמר בניהול.

 

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות על לעודד את ההימורים החיים

  1. מאת צדוק פרידר‏:

    ההימורים הלא חוקיים פתאום נשמעים יותר וכל זה בגלל ארגוני הפשע.

  2. מאת רזיאל נתן‏:

    צודק לגמרי

  3. מאת ליאל7‏:

    זה כזה ברור שזה משפחות פשע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>