פרשת דן מורי

ישנם כותרות שאינן מעטות בפרשת דן מורי בהולנד. השחקן הישראלי של נבחרת ויטסה לא הצטרף למסע של הקבוצה לאבו דובאי וזאת אחרי שהמדינה המוסלמית אינה אישרה את הכניסה של השחקן מארץ ישראל. כאמור פרשה זו קמה לדיון וזאת גם על דבר האיסור וגם על דבר המדיניות של הקבוצה. מדובר הקבוצה נמסר כי הם מנסים ליצור מרחק מכל מה שנוגע בדת ובפוליטיקה וכי כך הם נוהגים כתמיד והם מועדון כדורגל.
הקבוצה יצאה למשחק אימון במדינה מאיחוד האמירויות אבל התקבלה הודעה למועדון של הקבוצה כי הכניסה של מורי אינה תאושר. מויטסה נמסר בתגובה כי בהתחלה מסרו להם כי הוא יוכל להגיע אבל הפתיעו בשבת ושינו את החלטתם.

למרות זאת אין לקבוצה שום כוונה לביטול המחנה למרות שהשחקן הישראלי קיבל אפליה בוטה ממדינה מארחת. בקבוצה אומרים כי מורי נתן את הברכה שלו לחבריו ואמר להם כי הקבוצה היא לפני הכל. מהקבוצה נמסר בתגובה כי יש להם מחויבויות קודמות וכי הם רוצים לקראת המשך העונה להתכונן. עוד מוסיפים חברי הקבוצה כי ההכנות של הקבוצה חשובות ואף מורי גם אמר זאת. המאמן של הקבוצה סירב בנוגע לשאלה על הפרשה ואמר כי הוא לא מדבר על מה שקשור בפוליטיקה והינו מאמן כדורגל.

החבר של הפרלמנט המקומי ביטל טענות הקבוצה ואמר שהקבוצה נקטה באקט פוליטי לגבי נסיעתה לאבו דאבי ואף פקפק בביטחון שקיבלה הקבוצה בהתחלה לגבי שמורי יוכל להיכנס לאבו דאבי.

הגברת אסתר וואט אשר מגיעה מהמרכז ההולנדי הישראלי לתקשורת מקומית ואומרת שפרשה זו מעלה מספר שאלות הקשורות לפיפא לפני המונדיאל האמור להתקיים בשנת אלפיים עשרים ושתיים. עוד וואט מוסיפה כי מעניין מה יעשה בנידון.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות על פרשת דן מורי

  1. מאת משה ויצמן‏:

    הקבוצה לא הייתה צריכה להמשיך לשחק כלל! זה ממש לא בסדר..

  2. מאת יוני74‏:

    רק גזענות יש בעולם..

  3. מאת משה דודי78‏:

    אני לא מבין למה הקבוצה לא קמה ועשתה מחאה על כך?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>